הסתדרות ההנדסאים פועלת להרחבת הסקטור באמצעות מכללותיה   

הסתדרות ההנדסאים שמה לה ליעד אסטרטגי להרחיב את שורות סקטור ההנדסאים כדי לחזק את כוחה. אחד הכלים המשמעותיים להשגת יעד זה הן שתי המכללות שלנו להכשרת טכנאים והנדסאים: מכללת אתגר והקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה.

1,400 סטודנטים במסלול הכשרה להנדסאים בקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה

720 סטודנטים חדשים הצטרפו השנה לקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה והם לומדים לצד הסטודנטים הוותיקים שלנו, סה"כ 1,400 סטודנטים במסלול הכשרה להנדסאים. הסטודנטים לומדים ב-9 מגמות לימוד: הנדסה אזרחית, הנדסת מכונות, הנדסת חשמל, הנדסת אלקטרוניקה, הנדסת תוכנה, הנדסת תעשיה וניהול, הנדסה רפואית, אדריכלות ועיצוב פנים ומכינה טכנולוגית.

החזון של הקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה

השנה תציין הקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה 20 שנים להיווסדה. חזון הקריה הוא להתוות את הדרך כמכללה מובילה בהכשרת הנדסאים, מכללה בעלת קשרי גומלין הדוקים עם מעסיקים בארגונים ובתעשיות. הערך המרכזי המוביל את הקריה בפעילותה הוא מחויבותה להישגי הסטודנט ולקבלת תואר ההנדסאי מיד בסיום הלימודים. מחויבות זו ממומשת באמצעות סגל הוראה מקצועי, מיומן, מסור וקשוב לצרכי הסטודנטים, המנחיל את הידע והמיומנות לסטודנטים ומכין אותם להתמודדות עם הדרישות האקדמיות והמעשיות בדרכם להיות דור העתיד של ההנדסאים בישראל.

 

מגמות ושלוחות חדשות

השנה נפתחה לראשונה בקריה מגמת אדריכלות ועיצוב פנים, בניהולה של האדריכלית זהבית שפיצר-זוהר, בוגרת לימודי אדריכלות באוניברסיטת תל אביב. על סגל ההוראה נמנים אדריכלים ומעצבים בעלי שם בתחומם. הסטודנטים הלומדים במגמת אדריכלות ועיצוב פנים יהיו זכאים, בסיום לימודיהם, לדיפלומת הנדסאי ובנוסף יקבלו הבוגרים תעודת הסמכה בינלאומית בתוכנות Revit ו-AutoCAD. זאת תודות לשיתוף פעולה בלעדי בין הקריה וחברת WE BIM, המייצגת את חברת Autodesk העולמית בארץ. התכנית מתקיימת בלווי מרצים ייעודיים מחברת WE BIM, מהמובילות בארץ בהדרכה והשמה של טכנולוגיית BIM.

 

גם בתחום ההנדסה הרפואית התרחבה השנה הקריה ופתחה שלוחה חדשה בבני ברק, הפועלת לצד שלוחת ירושלים המצליחה. החל מהסמסטר הבא תפעל השלוחה ב"בית ההנדסאי" החדש של הסתדרות ההנדסאים בבני ברק. הקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה היא המכללה היחידה בתחום ההנדסה הרפואית המתחייבת כלפי הסטודנטים להתנסות קלינית של כ-10 חודשים בשנה האחרונה ללימודים. הודות להתמחות זו הסטודנטים נקלטים ומועסקים במהירות במקומות ההתמחות.

שיפור חווית הלמידה

הקריה משקיעה השנה מאמצים רבים בשיפור אמצעי ההוראה, זאת תודות לסיוע ולתמיכה של קרן ידע להנדסאים וטכנאים. במסגרת זאת נוספו כיתות לימוד, הוקמו מעבדות חשמל ומחשבים ועודכנו תוכנות לימודיות ומקצועיות עבור כל מגמות הלימוד. בנוסף, הושקע מאמץ נרחב לשפר את חוויית הלימודים והשהייה בקמפוס ויצא לדרך פרויקט לשיפור נראות המכללה, במסגרתו חודשה החצר הפנימית של המכללה, נרכש ריהוט חדש, הוקם מטבחון לסטודנטים, שופצו וחודשו כל כיתות הלימוד והאודיטוריום ונוספו מרחבי למידה חדשים לסטודנטים.

 

 

היערכות לרפורמה בהכשרת הנדסאים

כדי להתאים לרפורמה בהכשרת ההנדסאים הוטמעה במכללה תפיסה ניהולית חדשה ע"י מנכ"ל המכללה אלי כהן. במסגרת השינוי הושק מבנה ארגוני חדש והוקמה מחלקת סגל הוראה, בתמיכה של משרד העבודה- מה"ט. תפקיד מחלקה זו לשפר ולייעל את ניהול סגל ההוראה של המכללה. בתוך כך, מקדמת הקריה את תוכניותיה להרחבת והתפתחות הקמפוס, זאת כדי להשלים את התכנית האדריכלית ולהגישה לרשויות.

הסתדרות ההנדסאים מאחלת לכל הסטודנטים ולסגל הקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה הצלחה רבה בשנת הלימודים הקרובה.