שאלות חשובות

מהי הסתדרות ההנדסאים ?

הסתדרות ההנדסאים, הינה איגוד מקצועי אוטונומי הפועל במסגרת ההסתדרות הכללית. הסתדרות ההנדסאים מאגדת את ההנדסאים, הטכנאים והלבורנטים הפועלים בכל מגזרי המשק הציבורי והעסקי.  להסתדרות ההנדסאים, הסמכות לייצג את חבריה באופן בלעדי בכל הנושאים הנוגעים להם במישור הארצי והמקומי, לקיים בעניינם משא ומתן עם המעסיקים על הסכמי עבודה, על תנאי שכר ועל תנאי עבודה.

מי יכול להיות חבר בהסתדרות ההנדסאים ?

להסתדרות ההנדסאים, זכאים להתקבל כחברים: הנדסאים, טכנאים, לבורנטים ושרטטים, אשר סיימו בתי ספר מוכרים בארץ או בחו"ל ו/או הוכרו ע"י רשות ההסמכה להנדסאים וטכנאים ובוגרים בטכנולוגיה (B.TECH). המועמדים יתקבלו כחברים לאחר אישורה של ועדת החברות הארצית של הסתדרות ההנדסאים. להצטרפות לחצו כאן.

איזה שירותים אני יכול לקבל ?

חברות בהסתדרות ההנדסאים מקנה את הזכות לקבל יעוץ ביחסי עבודה ויצוג קולקטיבי בפני המעסיק. לצד שירותי האיגוד המקצועי זכאים החברים לשורה של הטבות משלימות, הניתנות על ידי גופי הסמך של הסתדרות ההנדסאים. עם הטבות אלו נמנית הזכות להיות חבר במועדון הצרכנות הוט, המקנה הנחות בכ-10,000 בתי עסק ברחבי הארץ בכל תחומי החיים. חברות באגודות המקצועיות של הסתדרות ההנדסאים מקנה את הזכות להשתתף בסמינרים מוזלים בארץ ובחו"ל. בנוסף, הסתדרות ההנדסאים מסייעת לחבריה בהשתלמויות והכשרה מקצועית באמצעות קרן ידע ושתי מכללות להנדסה. שירות נוסף לו זוכים חברי הסתדרות ההנדסאים הוא ניהול כספי הגמל וההשתלמות שלהם בקרנות מקצועיות בדמי ניהול מוזלים.